فواید شگفت انگیز ورزش پیاده روی برای شما

اگر به دنبال ورزشی آسان و ارزان هستید که فواید شگفت انگیزی برای ماهیچه ها و مفاصل و استخوان های شما داشته باشد و به لاغری شما کمک کند پیشنهاد من به شما ورزش پیاده روی می باشد .پیاده روی نیاز به حداقل امکانات و آماده سازی دارد اما فواید آن برای سلامتی شما بیشمار است .

سعی کنید برای حفظ سلامتی خود حداقل هفته ای 5 روز و هر بار حداقل 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید .

 

بهترین شیوه پیاده روی به چه صورت است؟

بهتر است ابتدا برای گرم کردن بدن پیاده روی را با سرعت آهسته آغاز کنید و به تدریج سرعتتان را افزایش دهید تا ضربان قلبتان بالا رود و نفس های عمیقی بکشید . با این سرعت 15 دقیقه پیاده روی کنید . سپس سعی کنید در ادامه پیاده روی برای چربی سوزی بیشتر بقیه اندام هایتان را هم حرکت دهید برای این کار می توانید دستهایتان را به شکل دورانی حرکت دهید.سرتان را به سمت بالا نگه دارید و پشتتان را صاف کنید ، شکمتان را منقبض کنید و قدم های بلند بردارید .5 دقیقه پایانی هم سرعت خود را کمتر کنید تا بدنتان کم کم سرد شود . بعد از ورزش پیاده روی حرکات کششی ملایمی انجام دهید .

 

ورزش پیاده روی مشاور تغذیه و رژیم درمانی سارا چیذری

 

چه نکاتی را در هنگام پیاده روی رعایت کنیم؟

از کفش مناسب استفاده کنید:حتما از کفش های مناسب برای پیاده روی استفاده کنید . کفش پیاده روی باید تمام قوس پا را پوشانده و پاشنه را کمی بالا بیاورد . باید دور پاشنه ماده سفتی باشد تا مانع از حرکت و لغزش پا هنگام ورزش پیاده روی شود . قسمت پنجه پا هم باید جادار باشد تا کفش پایتان را موقع پیاده روی اذیت نکند .

 

به تدریج بر شدت و مدت پیاده روی بیفزایید :با سه یا چهار روز در هفته پیاده روی تان را آغاز کنید و هر چند روز یک روز را استراحت کنید . بعد از گذشت دو هفته، ۵ دقیقه به تایم پیاده روی تندتان اضافه کنید. هر دو هفته یک بار، ۵ دقیقه به مدت پیاده روی تان اضافه کنید تا به تدریج قدرت استفامت و تحمل تان افزایش یابد.

 

آب کافی بنوشید:حتما به منظور جلوگیری از کم آبی بدن تان، آب کافی بنوشید. به این منظور15 دقیقه قبل از شروع ورزش پیاده روی، یک لیوان اب بنوشید. بعد از سردشدن بدن تان هم مجددا یک لیوان دیگر اب بنوشید. هر ۲۰ دقیقه یا هر وقت که در حین ورزش احساس تشنگی داشتید، آب بنوشید.

 

راههای افزایشچربی سوزی  در پیاده روی

سعی کنید زمانی که راه میروید غیر از پاها بقیه اندام هایتان را هم به حرکت درآوید . بازوها و شانه ها و دست هایتان را هم هنگام پیاده روی حرکت دهید . فراموش نکنید هر چه بیشتر حرکت کنید بیشتر کالری می سوزانید .

سعی کنید هنگام پیاده روی سرعتتان را کم و زیاد کنید .در پیاده روی یکنواخت شما کالری کمتری می سوزانید . برای مثل می توانید به مدت 5 دقیقه خیلی سریع راه بروید به طوری که نتوانید به راحتی صحبت کنید و سپس 2 دقیقه پیاده روی آرام تر داشته باشید و همراه با آن نفس عمیق بکشید و عضلات شکمیتان را منقبض کنید .

می‌توانید این دوره‌های پیاده روی سریع و آهسته را مرتب تکرار کنید تا کل زمان پیاده‌روی شما حداقل30 دقیقه بشود.

 

ورزش پیاده روی مشاور تغذیه و رژیم درمانی سارا چیذری

 

فواید شگفت انگیز پیاده روی برای شما

پرهیز از وسوسه شیرینی: ثابت شده است که پیاده روی روزانه به مدت ۱۵ دقیقه وسوسه و ولع مصرف خوراکی ها و میان وعده های شیرین را کاهش می دهد .

مقاومت در برابر میکروب ها: ورزش های متعادل مانند پیاده روی منجر به بهبود پاسخ ایمنی بدن می شود. مطالعات نشان داده افرادی که حداقل ۴ روز در هفته و به مدت نیم ساعت پیاده روی می کنند، کمتر دچار بیماری های عفونی می شوند.

دفع سموم بدن: یکی دیگر از فواید پیاده‌ روی سریع، تعریق است که از این طریق می ‌توان سموم بدن را دفع کرد و روند آب کردن چربی‌ های بدن را سرعت بخشید.

کاهش خستگی: پیاده روی به مدت ۲۰ دقیقه در روز و با افزایش گردش خون و اکسیژن در بدن، میزان خستگی را تا ۶۵ درصد کاهش می دهد. تحقیقات دیگری هم نشان می دهد که حتی ۱۰ دقیقه پیاده روی در روز انرژی بدن را تا دو برابر افزایش می دهد.

احساس شادی: ورزش هایی مانند پیاده روی باعث افزایش هورمون های مرتبط با احساس خوب مانند سروتونین و دوپامین در بدن می شود که می تواند خلق و خو را افزایش دهد. یکی از مزایای بزرگتر پیاده روی این است که انجام این ورزش در طبیعت بسیار بیشتر از پیاده روی در فضای بسته یا سالن های ورزشی احساس نشاط می دهد.

افزایش خلاقیت: ورزش پیاده روی منجر به بهبود عملکرد مغز می شود و محققان دانشگاه استنفورد ثابت کرده اند که میزان خلاقیت افرادی که این ورزش را انتخاب می کنند، ۶۰ درصد بیشتر از بقیه افراد است.

 

, , ,
نوشته‌های پیشین
آیا جراحی کاهش وزن برای شما مناسب است؟
نوشته‌ی بعدی
چه غذایی بخوریم تا سالم زندگی کنیم- آشنایی با هرم غذایی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

مشاوره و دریافت رژیم از تلگرام

تماس تلفنی